Pivní speciality

Věděli jste, že v Belgii se vyrábí vece jak 700 značek piv? V Belgii vytvořila piva bohatou kulturu, podobnou té francouzské vinařské. Díky prastaré technologii svrchniho kvašení a vysokému obsahu alkoholu vznikají v Belgii piva přírodního charakteru, která se nemusí konzervovat a v našich končinách nemají obdoby. Mezi točená piva, která nabízíme v "Belgickém pivním klubu", patří oblíbený Kasteel Rouge, Kwak, Hoegaarden, Stella Artois a na páté pípě točíme každý týden jiný druh belgických speciálů. Všechna piva točíme do speciálních, jim určených sklenic. V lahvích nabízíme sladová, pšeničná či ovocná piva, většinou vysoce alkoholická. Kromě piv nabízíme samozřejmě i kvalitní vína za rozumnou cenu. Hosté se k nám rádi vracejí, a proto doporučujeme učinit v předstihu rezervaci míst.

ČEPOVANÁ BELGICKÁ PIVA
Kwak amber 18 0,3l, alc. 8% 125,-
Kwak patří mezi silná svrchně kvašená belgická piva jantarové barvy. Chuť a vůně sladová, při dozníván připomínající náznak brandy a hrozinek
Kasteel Rouge 17 0,25l, alc. 5,2% 99,-
Ovocné pivo, jehož základ tvoří tmavé pivo Kasteel bruin, které kvasí a dozrává nejméně 6 měsíců na višních, čímž dostane jedinečnou temně červenou barvu.
Hoegaarden Roseé (malinový) 0,25l/0,5l alc. 3% pouze v letní sezoně
Hoegaarden witbier 0,25l,/0,5l alc. 5% 59/105,-
Osvěžující přirozeně zakalené pšeničné pivo, se slámově žlutou barvou. Má sladce nakyslou a kořeněnou chuť, doznívá s náznakem koriandru a pomerančové kůry.
LAHVOVÁ BELGICKÁ PIVA
Belgická piva svrchně kvašená „BLOND”:
Augustijn blond 16 0,33l, alc. 8% 119,-
Klášterní zlatý blond s chmelovým aroma, lehčího charakteru. Výborně se hodí k rybím pokrmům a sýrům či k osvěžení.
Boucanier Caribbean ale 12 0,33l, alc. 8% 123,-
Lehčí forma nefiltrovaného piva Boucanier Golden ale, s výrazným podílem druhotného kvašení v lahvi, připomínající oblíbená německá piva “kvašáky”.
Satan gold 16 0,33l, alc. 8% 123,-
Svrchně kvašené pivo zlatavé barvy dozrávající v lahvi, plná, příjemně ovocná chuť, lehce nahořklá a kořeněná příchuť díky pečlivě vybíranému chmelu a koření.
Belgická piva svrchně kvašená “BRUIN”
Kasteel donker 24 0,33l, lac.11% 123,-
Jedno z nejsilnějších belgických “ale” typu Barely Wine, První doušek vyvolává představu sladové hromady, poté chuť suchého ovoce a portského vína. Je vhodný jako vynikající digestiv na závěr posezení.
Augustijn bruin 16 0,33l, alc. 8% 119,-
Klášterní tmavý bruin s bohatou kořeněnou chutí a vůní praženého sladu, karamelu a s jemným sladkokyselým dozníváním. Vhodný i k chuťově výraznějším sýrům.
Duchesse de Bourgogne 15 0,33l, alc.6,2% 129,-
Toto vyzrálé červenohnědé vlámské pivo se vaří od 16. století tradičním způsobem s dozráváním v dřevěných sudech. Snoubí se v něm čokoládově-smetanová chuť se suchým dozníváním s kyselostí granátového jablka. Toto doznívání připomíná víno.
Belgická piva svrchně kvašená "RED/AMBER"
Boucanier red 16 0,33l, alc 7% 125,-
Pivo jantarové barvy, vyvážené kořeněné chuti s charakteristickým pomerančovým bouquetem a zřetelnou aromatickou strukturou. Překvapivá chuť. Doporučujeme vychutnat samostatně.
Satan red 18 0,33l, alc. 8% 125,-
Pivo jantarové načervenalé barvy (amber) dozrávající v lahvi, s vůní chmelu a harmonickou vyváženou chuťí díky tmavému sladu, směsi koření a pravému Satan-kvasu.
Belgická piva svrchně kvašená „Tripel”
Piraat 22 0,33l, alc.10,5% 125,-
Silný tripel lehounce nasládlé chuti, která je bohatě vyvážena jadrnou hořkostí chmele. Doporučujeme vychutnat samostatně či k neutrálním sýrům. Kuřáci doutníků přísahají, že si žádné jiné pivo nevychutnají spolu s doutníkem tak, jako Piraata.
Kasteel tripel 24 0,33l, alc.11% 125,-
Velmi silný zlatý tripel, procházející trojí fermentací, s příchutí vanilky, koriandru a citrusu. Vhodný pro zkušené a odolné pivaře.
Tripel Karmeliet 19 0,33l, alc.8,4% 127,-
Exkluzivní klášterní zlatý tripel se zřetelným charakteristickým květinovým bucquetem a jemně sladkokyselým dozníváním. Doporučujeme vychutnat samostatně, ojediněle k neutrálním sýrům.
Delirium Tremens tripel 19 0,33l, alc.8,5% 127,-
Tripel jasně zlaté barvy. Jemné chmelové aroma a překvapující plná chuť sladu se sladčím dozníváním. Vhodný k posezení.
Belgická piva svrchně kvašená Trapistická
La Trappe blond 16 0,33l, alc. 6,5% 127,-
Světlé, svrchně kvašené pivo jasné zlaté barvy, bohaté pěny s hořkosladkým dozníváním. Pro toto pivo se používají vybrané odrůdy chmelu, Vyznačuje se velmi aromatickou vůní.
La Trappe tripel 18 0,33l, alc. 8% 127,-
Vyvážený tripel s hořkosladkým dozníváním ovocných tónů a koriandru. Vyznačuje se velmi aromatickou vůní.
La Trappe Quadrupel 19 0,33l, alc. 10% 128,-
Nejsilnější pivo jantarové barvy z kláštera La Trappe, které po dobu 1 roku dozrává a druhotně kvasí ve v dubových sudech ve sklepích kláštera. Jeho chuť je teplá, nasládlá, s jemným hořkým dozníváním. Vyznačuje se velmi aromatickou vůní.
Westmalle dubbel 18 0,33l, alc. 7% 128,-
trapistické pivo měděné barvy, které prochází druhotnou fermentací v lahvi. Jeho chuť je bohatá, ovocná a kořeněná se suchým dozníváním, které v ústech zanechává čerstvou hořkost.
Westmalle tripel 19° 0,33l, alc. 9% 128,-
Je typickým představitelem piva vyráběného z více druhů sladu, s komplexní vůní a chutí. Vyznačuje se svěží aroma žateckého chmele a pomerančové kůry se stopami bylinné hořkosti při doznívání.
Belgická piva svrchně kvašená na ovoci
St. Louis kriek 11 0,25l, alc. 3,2% 121,-
Lehké osvěžující svrchně kvašené třešňové pivo, se sladkokyselým dozníváním. Velice příjemné osvěžení v parných dnech.
St. Louis frambozen 11 0,25l, alc. 2,8% 121-
Lehké osvěžující svrchně kvašené malinové pivo, se sladkokyselým dozníváním. Velice příjemné osvěžení v parných dnech.
Pink killer 12 0,25l, alc. 5% 121,-
Velice osvěžující svrchně kvašené pšeničné pivo překvašené s červenými grepy. Jeho chuť je mírně nasládlá s jemným trpkým dozníváním typickým pro červené grapefruity.
Mongozo coconut 12 0,33l, alc.3,5% 129,-
Exotické pivo s osvěžující chutí kokosu a nasládlým dozníváním. Původní receptura pochází z oblasti afrického Konga. Je vařeno ze sladu Merlíku Čilského. Podává se ve skořápce kokosového ořechu. Hodí se k exotickým pokrmům. Velice příjemné osvěžení v parných dnech. Vhodná alternativa míchaných nápojů.
Mongozo banana 12 0,33l, alc. 3,5% 129,-
Exotické pivo s osvěžující chutí banánů a nasládlým dozníváním. Toto pivo bylo tradičním nápojem Masaiských kmenů v Keni a Tanzanii zvaným“mbeke”. Banánová chuť tohoto piva je velice výrazná a doprovází ho i v následném doznívání. Hodí se k osvěžení i jako alternativa míchaných nápojů.
Kasteel Rouge 17 0,33l, alc. 8% 129,-
Jedná se o ovocné pivo, jehož základ tvoří tmavé pivo Kasteel bruin, které kvasí a dozrává nejméně 6 měsíců na višních, čímž dostane jedinečnou temně červenou barvu. Toto pivo má velikou gastronomickou hodnotu a je možné ho podávat jako aperitiv, k dezertům, nebo k barbeque.
Belgická piva svrchně kvašená speciální
Gulden Draak 23 0,33l, alc. 10,5% 129,-
Tmavé těžké pivo s bohatou charakteristickou chutí a vůní, v které lze nalézt náznaky čokolády, portského vína i kávy.
Boucanier Golden ale 23 0,33l, alc.11% 127,-
Typické belgické zlaté silné pivo s intenzivním aroma a mocnou chutí sladu. Dobré spojení bohaté chuti a alkoholu. Kapitán boucanierů. Výborně se hodí k doutníkům
Kwak amber 18 0,33l, alc. 8,4% 127,-
Kwak patří mezi silná svrchně kvašená belgická piva jantarové barvy. Chuť a vůně sladová, při dozníván připomínající náznak brandy a hrozinek
Barbar 18 0,33l, alc. 8% 127,-
Barbar vás potěší svou sladovou a jemnou medovou příchutí. Toto pivo je vařeno z vody z artézských studní a tajného harmonického složení ječného sladu, chmele a medu. Tradiční metoda vaření doprovázená unikátním kvasinkovým kmenem a druhé dokvašování v lahvi, dává Barbarovi autentickou chuť velmi speciálního piva.
Hopus 18 0,33l, alc.8,3% 121,-
Hopus je autentické hořké pivo snoubící v názvu chmel (hop – angl.) a práci (opus – latin.). Při jeho pití zapomenete na ovocnou chuť, sladkost a vůni, a raději si vychutnáte vzácný, silný a opravdový chmel. 5 různých druhů českého, slovenského a německého chmele, promyšleně dávkovaných, vytvoří unikátní vůni a hořkost, kterou si navíc můžete sami dávkovat podle momentální nálady Pozor – autentická chmelová chuť!!!
Bacchus 12 0,375l, alc.4,5% 132,-
Starovlámské hnědé pivo - Oud Bruin, vařené dle středověkého receptu, někdy nazývané též ječné víno. Bohatá mírně natrpklá chuť s lehkým ovocným dozníváním..
Bacchus kriek 14 0,375l, alc. 5,8% 132,-
Lehký osvěžující nápoj s lahodnou chutí višní, základ tvoří starovlámské hnědé pivo - oud bruin, vařené dle středověkého receptu, a následným překvašením na malinách získává charakteristickou ovocnou příchuť.
Bacchus frambozen 14 0,375l, alc. 5% 132,-
Lehký osvěžující nápoj s lahodnou chutí malin, základ tvoří starovlámské hnědé pivo - oud bruin, vařené dle středověkého receptu, a následným překvašením na malinách získává charakteristickou ovocnou příchuť.
Orval 14 0,33l, alc.6,2% 130,-
Trapistické světlé pivo zlatě oranžové barvy, svrchně kvašené, nefiltrované. Pivo je po běžném chmelovaru ještě při kvašení dochmelováno za studena, čímž dociluje báječného chmelového aroma. Polodivoké kvasinky dodávají chuti piva lehké výrazné tělo a v doznívání svěží nakyslost. Pivo velmi ceněné odborníky a skutečnými znalci.
Mongozo mango 12 0,33l, alc. 3,6% 129,-
Exotický pivní nápoj s příchutí zralého manga a nasládlým dozníváním, svrchně kvašený na ovoci. Původní receptura pochází z oblasti afrického Konga. Hodí se k exotickým pokrmům i jako alternativa míchaných nápojů. Oblíbené osvěžení především v parném letním období. Nese známku Fair Trade.
Belgická Trapistická piva
Rochefort 8 18 0,33l, alc. 9,2% 130,-
Trapistické klášterní pivo hnědé nažloutlé barvy s výrazným aroma ovocných plodů a nepatrným polosuchým dozníváním. Tyto parametry z něj dělají nejprodávanější druh této značky.
Rochefort 10 23 0,33l, alc. 11,3% 130,-
Silné trapistické klášterní pivo hnědé načervenalé barvy s bohatou pěnou, vůní fíků a medovým dozníváním. To vše umocňuje poměrně vysoký obsah alkoholu u klášterních piv ne tak obvyklý.